Haber

Beş Aylık Bebek Koklear İmplant Uygulanan En Genç Hastalardan Biri Oldu

five month baby
Beş Aylık Bebek Koklear İmplant Uygulanan En Genç Hastalardan Biri Oldu

Beş Aylık Bebek Koklear İmplant Uygulanan En Genç Hastalardan Biri Oldu

Doktor muayeneleri ve hasta ziyaretlerinin sıkı bir şekilde sınırlandırıldığı pandemi sürecinde, Bakteriyel Menenjit sonrası çok ileri derecede işitme kaybıyla sonuçlanan, Pennsylvania doğumlu bebek Amerika Birleşik Devletlerinde Koklear İmplant uygulanan en genç insandan biri oldu.

Annelise Frisco mart ayı ortalarında yüksek ateş ile hastaneye kaldırıldı ve bakteriyel menenjit tedavisi başarı ile sonlandı. Ancak bilateral (çift kulakta da) çok ileri işitme kaybı gelişti. Tedavi sürecinde sürekli doktorların kontrolü altında olan bebeğin MRI’ında iç kulak sıvısının kemikleşmeye başladığı görüldü.

Daha beş aylık bile olmayan bebeğe, doktorlar normalde 9-12 aylık bebeklere uygulanan koklear implant için çabuk davranılması gerekildiğini biliyorlardı. Operasyon Wilmington’daki Çocuklar için olan Nemours duPont Hastanesinde gerçekleştirildi.

Annelise’nin annesi NBS News röportajında “Uykusundan bile uyandırdığımda, kulaklarını (koklear implantını) açtığımda onun yüzü tamamıyla değişiyor ve bebekçe mırıldanıyor, olması gerektiği seviyeymiş gibi gözüküyor” dedi.

Annelise’nin bu süreci odyolog ve konuşma terapistleri ile birlikte takip edilecek.

Umuyoruz ki Annelise ve tüm işitme kayıplı küçük kardeşlerimiz bu zorlu süreci etkili ve faydalı bir şekilde atlatır.

Kaynak: https://agbellvoltavoices.com/five-month-old-becomes-one-of-youngest-patients-to-receive-cochlear-implants/?fbclid=IwAR3HH-G9LsrvS4UpTBNk0zxQqa5xgBO9kMiIcFlJbsWVrRrGkdCz_kkSoDU

Beğendim
Beğendim Bayıldım Haha Süper Üzüldüm Kızdım
3
Yorum yapmak için tıklayın

Mesaj bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar

Yukarı Çık